| FaneFane6564 a întrebat:

Ce afacere ati face daca ati avea bani?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Eu as face o afacere de tip agricol - ca de exemplu: cultivarea pomilor fructiferi, cresterea albinelor si vanzarea propolisului si a mierii (poliflore, de salcam, de mana), cresterea viermilor de matase, a ciupercilor champinon, a prepelitelor, a magaritelor (caci este scump laptele lor), etc.

Asta din doua motive:
- lumea va avea mereu nevoie de produse alimentare si
- se pot cere foduri europene pentru dezvoltarea afacerii, dar cred ca trebuie sa prezinti dovada ca ai terenul tau agricol, proprietate personala.
Nu stiu sigur, trebuie sa te interesezi in legatura cu asta.

In plus, poti sa-ti faci reclama pe Facebook sau alte portaluri, unde sa prezinti produsele pe care vrei sa le vinzi publicului larg.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi-ar plăcea un restaurant sau o cafenea

| Simpatic a răspuns:

Samsarie de electronice ca toti marletii, Romania traieste din samsarii fie ca vorbim de electronice, masini, imobiliare, fructe si legume, le ia samsarul cu un pret si le vinde la suprapret, asta e cea mai buna afacere laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Instittut de cercetare.

| Sofer a răspuns:

Niciuna. As tine de bani.

| Apokales a răspuns:

Niciuna, nu am simtul asta al business-ului, al oportunitatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un restsurant sau un local.
Dar a-și ține și baniihee hee

| Sekim a răspuns:

Salut
Exista multe variante. Eu mi as face o cafenea daca as avea bani pentru că asta mi-ar placea.
See youwinking

| Silwian a răspuns:

Foarte greu sa mai faci in prezent o afacere ceva! In afara de bani trebuie sa ai si niste prieteni! Cunostiinte care sa ti deschida *unele * usi *!