| anonim_4396 a întrebat:

Cu se face afacere daca nai bani si studi?

Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Cu f. f. f mult noroc...asat in cazul in care te-ai nascut sub o stea norocoasa.

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cu ''pasarica'' daca nici mintea nu-ti sclipeste.

lolita
| lolita a răspuns:

Sudiile se trec cu vederea, da daca nu ai ceva pani sa incepi afacerea... nu prea merge. sau te poti imprieteni cu un unul care are capital si tu daca esti putin istet il convingi sa invesgteasca intr-o afacere.

eileen
| eileen a răspuns:

Pai daca stii sa socotesti cumperi din Europa si vinzi in piata haine, chinezarii, merge. Sau poti sa cumperi de la angro-uri fructe, legume, flori si sa le vinzi mai scump in piete. Dar iti trebuie un capital la inceput, eventual te imprumuti de la prieteni pentru ca bancile ne sunt dusmanitongue

| sigmanet a răspuns:

Nu ai bani si studii, nu faci afaceri. In general afacerile sunt pentru cei cu bani si cu bani multi

Răspuns utilizator avertizat
| otypa a răspuns:

Nu ai cum sa faci o afacere daca nu ai bani sau studii...macar daca ai avea bani, te-ai putea descurca.noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Py cam greu la deal cu boii mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate face o afacere legala in conditiile date!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce fel de studii te referi... Daca nu ai facultate nu este nici un fel de problema... Exista solutii, numai sa vrei sa muncesti... Ce vrei sa spui prin "nu ai bani"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind sa inveti sa scrii.