| ionutb_9642 a întrebat:

Ce afacere pot sa incep cu 5000 euro in Romania?

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Mai bine lasa-i in buzunar

| NeWebMaster a răspuns:

Firma de publicitate... ce mai buna idee... nu necesita sediu, iti trebuie doar creativitate si sa te pricepi, dar daca ai nevoie de ajutor, gasesti in librarii si biblioteci o gramada de carti despre publicitate

| LeMad a răspuns:

Cam orice afacere! Bafta!

| 9gag a răspuns:

O covrigarie ceva. Aparatele nu sunt chiar asa scumpe(cuptor, malaxor etc) bine cele de productie mica, si daca prinzi un loc bun cu multa circulatie vei avea succes. Doar sa nu te astepti sa iti amortizezi investitiile in 1-2 luni. Succes

| luvieere a răspuns:

Firmă de software. Depui actele la anul în iarnă pentru finanţare nerambursabilă şi aşa rezolvi cu utilarea în materie de tehnică IT. Cei €5000 îi vei folosi pentru actele de înfiinţare, chiria spaţiului în care-ţi vei desfăşura activitatea şi salariile angajaţilor pe primele luni de funcţionare. Deschide afacerea într-un centru universitar mare (Bucureşti, Cluj, Iaşi), să ai mână de lucru accesibilă - studenţii în an terminal la facultăţi de profil. Angajează de asemenea o persoană care să caute clientelă, ori online, ori local, prin telefoane către firme, iar apoi demaraţi activitatea: site-uri, aplicaţii mobile, etc. Investiţia o recuperezi destul de uşor, dacă angajezi oameni capabili. Baftă!

| haifisch a răspuns:

Poti sa incepi sa iti iei gandul de la ei.

| FunHouse a răspuns:

Lasa-te milionar

| pysybum a răspuns:

Iti deschizi un barlaughing