| bitzishor2 a întrebat:

Ce card imi propuneti (VISA neaparat) pentru tranzactii online gen Amazon eBay fara sa fie genul de card care cera POS pentru asta? USD neaparat

Eventual metode

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Un card VISA, ii intrebi pe cei de la banca daca merge pe Paypal (ar trebui sa mearga) si iti faci Paypal, iti va face el apoi convertirea leilor in dolari. Oricum, ar trebui sa mearga si fara Paypal dar eu zic Paypal pentru ca nu mai trebuie sa zici toate datele cardului si in plus este suportat de multe site-uri.

Eu am un card Maestro (sunt minor si nu au putut sa-mi faca Visa sau Master) si nu am reusit sa-l atasez la Paypal, dar are tata si este ok.