Întrebare recomandată | Siriteanu_Andreea-elena_1999 a întrebat:

Ce credit pot obtine de la orice banca daca am un salariu de 950 de lei pe luna

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Depinde de perioada, dar rata lunara in principiu va fi pe undeva pe la maxim 300 lei.
Cu cat e perioada mai mare cu atat creditul poate fi mai mare. Poti apela la un girant daca intampini probleme, vei avea mai multe credibilitate in fata bancii.
P.S. Contractul de munca trebuie sa aiba minim 6 luni si sa fie pe durata nederminata, sua pe durata deerminata, dar sa se incheie dupa achitarea creditului.
Succes

| VadTot a răspuns:

Salut.Daca nu esti detinatorul unor bunuri cum ar fi automobile ori imobile ..cu un astfel de salariu nu cred ca ai avea vreo sansa sa ei un credit! Am vazut un reportaj de curand cu camera ascunsa.iar respectivul prezenta un salariu cu mult mai mare decat alt tau. dara fara a fii posesorul unor astfel de bunuri. abia intr un sfarsit a gasit o banca care l ar fi putut ajuta.Dar Cu o dobanda destul de mare..Deci Du te Si intereseaza te persoanal la o banca si ai sa vezi raspunsul.Aici nimeni nu te ar putea ajuta mai bine decat in realitate! totusi iti urez mult Succes!

| horia2012 a răspuns:

Du-te aici si iti calculezi singura.
http://www.efin.ro/......_personale

Oricum, rata nu trebuie sa depaseasca
30 % din salariu. Nu cred ca mai mult de 15.000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea bancilor acorda un credit echivalentul a 6 salarii.Dar depinde si de perioada in care vrei sa il rambursezi.

| JBP a răspuns:

Eu it irecomand ceva mai bun decat banca castiga fara sa dai dobanda la banca banii de care ai nevoie cu o firma cu care eu lucrez de ceva timp acum http://freeonlinemonney.blogspot.ie/2012/11/uinvest.html Succes