| anonim_4396 a întrebat:

Ce facem in criza financiara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai simplu mod de a iesi din criza financiara este sa ne comportam ca si cand nu am fi intr-o criza happy

11 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Se pare ca nu avem puterea de a hotari decat asupra cheltuielilor noastre marunte... In general, avand in vedere faptul ca se preconizeaza sa creasca numarul de someri cu inca 40000, va exista o grava problema a traiului, care va fi uneori la limita subzistentei pentru unii si mult mai restrans pentru altii.
Sunt convinsa ca vom trece si peste asta. Nu cred sa fie mai rau decat ne-a fost imediat dupa comunism cand s-au inchis atatea fabrici...

carla
| carla a răspuns:

Deocamdata, zic sa ne bucuram de Sarbatori. happy Dupa asta o sa vedem cum e treaba.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

La noi inca nu a ajuns ''mare criza mondiala''dar cat de curand isi va face aparitia.eu recomand renuntarea la vicii(tutun/alcool etc.)si reducerea pe cat posibil a cheltuielilor(de ex.-nu mergi cu taxiul la servici iei un autobuz RATB). numai asa vom putea scapa din acest impas.in alte tari lovite de criza ''fostii''milionari au ajuns sa se sinucida din cauza datoriilor pe care le acumulasera.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Incercam sa reducem cheltuielile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O l@bă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incercam s-o depasim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E BINE VENITA CRIZA CA NU MAI STIA LUMEA CU CAT SA MAI VANDA O PROPRIETATE PARCA NU SE MAI SATURAU. POATE ACUM INTELEG SI EI CE INSEAMNA BANUL MUNCIT.

| MeOana a răspuns:

Ne plangem la baselu laughing

| stina a răspuns:

Hmm. Prefer varianta There is no spoon atunci cand e vorba de criza. Banii oricum nu ajung niciodata happy Asa ca na...incerc sa vad daca functioneaza metoda aia cu statul intr-un colt si asteptatul sã treaca

| mihai1 a răspuns:

cel mai bine e sa va linistiti.ne asteapta probleme mult mai mari

| lili a răspuns:

Criza fin este la ordin noi trebuie sa muncim pentru. noi sa facem bani si sa fim relaxati sa nu innebunim