| bobonel a întrebat:

Va urma o criza financiara dupa coronavirus?

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta da

| JicaContra a răspuns:

Nu numai ca v-a urma, dar va fi...
C R U N T A
e si seceta, va fi foamete in 30 de tari sarace

| TristanTzara a răspuns:

Da, se prevede o recesiune mondială.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Pentru cine va mai trai, da.

| girly77777 a răspuns:

Este destul de posibil, dar daca ne mentinem bine si nu prea dam bani degeaba online, doar cei care nu au stiut sa isi mentina calmul si sa nu consume prea mult vor ''participa'' in criza laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru girly77777):

Nu prea te duce capul, nu? Crezi ca depinde de noi faptul ca vor exploda preturile la diverse categorii de produse, in special alimentare? Va scadea cererea, oferta va ramane constanta. Vor fi cu mult mai multi someri ca acum. Si altele... dar cam greu de inteles.

| bobonel explică (pentru GabiDumitrescu):

Esti frustrat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru bobonel):

Bineinteles, fiecare are frustrarile lui. Pe de alta parte, in cazul de fata am dreptate.

| bobonel explică (pentru GabiDumitrescu):

E bine ca recunosti. Sper sa te vindeci.

| girly77777 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu, nu prea ma duce, si depinde si de zona, eu locuiesc in una dintre tarile cele mai afectate de COVID-19 (nu sunt in Romania) si preturile sau coborat, se aduc mult mai multe alimente, aproape zilnic se aduc produse la magazine si nu prea iese lumea afara, doar ca sa cumpere lumea necesarul. Daca in zona in care stai este mult mai rea situatia, sorry, nu eu am ghinionul tau.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru girly77777):

Stau in Rrrromania, nu e rea situatia decat daca esti bou si nu casti ochii de unde si ce cumperi, INSA peste niste luni va fi nasol. Nu doar aici, ci la nivel global fiindca acum multe economii merg pe minus destul de grav. Bine, depinde si cit de incompetent e guvernul. La noi se stieeee... e sub orice critica, si p*limea tot nu intelege nimic.

| girly77777 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sper ca stii engleza findca daca te uiti la nume iti vei da seama ca esti tu boul si nu eu.winking
Si daca imi place sa folosesc sarcasmul si ironia dati seama, nesimtitule!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru girly77777):

Se pare ca tu nu stii romana. Am zis ca in Romania e grea situatia daca esti bou si nu te uiti ce si cum. Am inteles ca nu traiesti in tara, ma refeream la "bou" ca la "the average Joe" de pe plaiurile mioritice, daca tot discutam de engleza. Te-ai inflamat degeaba. Peace! Better to be pissed off, than to be pissed on.