| anonim_4396 a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa aiba o fundatie?

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

De preferinta 2m, arhitectii atat recomanda pentru soliditate si rezistenta.

7 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Mai bine mergi la un proiectant si consulta si un structurist, ca sa o faci bine.

| Parintele a răspuns:

1/5 din inaltimea totala a constructiei.

| anonim a răspuns:

Depinde in primul rand de sol.

| mioara a răspuns:

Un metru jumate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de mare vrei sa faci casa sau ce faci tu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns la intrebare: 40-50 de centimetri inaltime. Lucrez in constructii cu fratele meu de acea cunosc domeniulwinking

emil ai dat un rasp stupid, evident ca nu si-a face casa de lemn pe apa,... daca nu esti in tema cu asfel de intrebari e de preferat sa "mergi a pescui".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adaug ca rasp meu e valabil pentru: deasupra solului fara adancime