| leeya a întrebat:

O fata de 12 ani, ce inaltime trebuie sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Cam 1, 50 cm. http://www.bam-bum.ro/......-la-14-ani

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Pai cam 1, 50-1, 60.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Fiecare se dezvoltă într-un anumit ritm! Zi înălțimea să îți zicem dacă e bine!

| leeya explică (pentru Azµre):

Am aprox. 165 cm

| Azµre a răspuns (pentru leeya):

Păi stai bine scumpo happy la 165 ești destul de înaltă pentru 12 ani happy poți să mai crești până la 14 - 18 ani depinde de organismul tău.

Ești bine cum ești la înălțimea ta!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Cat o matura cu coada.

| Epigonul a răspuns:

Nu exista o generalizare, fiecare se dezvolta in functie de propriul organism.Nu esti singura cu aceasta intrebare, altii la fel fac,"ce greutate ar trebui sa am la nu stiu ce varsta".Nu trebui sa te simti complexata de cum arati la 12 ani, nici tu, nici altcineva.La 12 ani eram preocupat de faptul ca nu mai stiam din ce caiet sa rup hartie pentru a face cornete, nu de cum arat sau de ce inaltime am.Pana la 18-22 de ani cand se presupune ca incetezi in a mai creste in inaltime ai tot timpul!

| Guildo a răspuns:

Pot sa fie de mai multe inaltimi, unele au 1, 50, iar atele pot sa aiba 1, 70. Unele se dezvolta mai greu decat altele, dar asta nu inseamna ca pe la 14-15 ani nu se pot schimba lucrurile.

| KristinnaKr a răspuns:

1,50-1,55!

| NuDauNume07 a răspuns:

De la 1.50 in sus big grin big grin big grin: : Dbig grinbig grinbig grinbig grinD: