| anonimus321 a întrebat:

Ce inseamna 0, 02% penalitati? Daca am intarziat o luna de la data la care trebuia sa platesc, cat am de platit? Multumesc

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Depinde cât ai rata. Oricum, foarte foarte puţin.

| Zenithf a răspuns:

La 100 lei iti baga 2 bani pe zi penalizare. Daca ai intarziat 30 zile, atunci platesti 60 bani la 100 lei. Daca ai avut de platit 350 lei, atunci ai penalizare (la 30 zile) 2 lei si 10 bani.

| anonimus321 explică (pentru Zenithf):

La 600 lei?

| anonimus321 explică (pentru Zenithf):

Acum am inteles.Multumesc mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai de platit suma + 0.02% din suma. E matematica de clasa a 5a

Răspuns utilizator avertizat
| gabriel87000 a răspuns:

E putin dar vezi ca unele firme poate sa-ti ia zilni 0.002% si te trezesti ca le dai cativa ron in plus, asa am patit si eu de la data cand incepe sati factureze si nu platesti la zi iti ia nu stiu cat zilnic

| Zenithf a răspuns (pentru gabriel87000):

Bineinteles ca penalitatile se iau pe fiecare zi, si nu cred ca nu se capitalizeaza la sfarsit de luna, ceea ce inseamna ca, daca intarzi cu mai mult de o luna, incepi sa platesti penalitati si pentru penalitati.
Este normal, daca iei in considerare faptul ca firma care nu isi incaseaza banii pentru serviciile oferite lucreaza in pierdere.