| lolly_6164 a întrebat:

Ce parere aveti despre moneda euro? Mai exista vreo sansa sa scada incat asa fel incat sa mai ajunga la valoarea de acum 2 ani? Si despre criza financiara...cand va trece?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Criza financiara ar trebui sa fi trecut de apogeu in cursul anului urmator, dar nu stim niciodata ce ne rezerva viitorul. Daca printr-o intamplare fericita economia romaneasca va creste mai repede decat in restul Europei, atunci asta se va reflecta si in cursul euro. Viata inseamna schimbare, lumea e intr-o continua schimbare, fie ca ne impacam sau nu cu asta. Resistance is futile big grin

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În Romania permanent vor fi motive sa o ducem din ce in ce mai rau, motive au fost si pe vremea lui Ceausescu, motive sunt si acum. Daca e criza si tara trce printr-o perioada mai grea, primii care trebuie sa se sacrifice ar trebui sa fie guvernantii, constituind un exemplu pentru cei care duc greul.

mira
| mira a răspuns:

O criza"normala"dureaza doi ani, apoi incepe incet-incet redresarea.La noi va dura ceva mai mult.Euro nu va da inapoi asa usor, in acest an ne asteptam la o crestere.Lucrurile sunt totusi imprevizibile in acest moment.

| adrianhasde a răspuns:

Buna intrebarea, nu cred ca va mai scadea moneda euro, iar ce tine de asa zisa criza financiara ced ca numai anul viitor in vara vor fi ceva sanse sa scapam de ea.

| 1968 a răspuns:

Dupa un razboi mondial, economia se va mai linisti asa e cursul istoriei moderne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Criza nu va trece.se va adanci in alte moduri. s-a rezolvat financiar, dar va cadea in alte segmente si domenii ale societatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va scadea euro, iar criza se va adanci din cauza atator furturi la nivel inalt. Nu stiu ce se va alege de noi. Poate in ultima clipa, ne va "salva" cineva dar cu ce pret? Un pret care v-a schimba istoria poporului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua
da eu asa cred ca va scade euro la 3, 7000

| lolly_6164 explică:

Nu cred ca a trecut criza d. p. d. v. financiarcpentru ca, dupa parerea mea, ar fi trebuit sa se rezolve cu plata salariilor si locurile de munca.Sau probabil incepem noi sa ne acomodam cu lipsa banilor si de asta avem impresia de "rezolvare"? Ah, si inca ceva, mai putem spera la o revenire? sau o ameliorare a situatiei?