| cocoshanell a întrebat:

Ce parere aveti despre o emigrare in grup? e posibil asa ceva?
adica sa ne stringem un grup foarte mare de persoane si sa plecam din romania poate intram si in cartea recordurilorlaughing
acum pe bune ce parere aveti de o emigrare in grup
se poate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da. dar de ce? pe noi romanii, ne asteapta undeva cainii cu colacii in coada? ne iau altii de crescut? nr tin pe bani, ne dau de toate, noi trebuie doar sa cerem? eu nu am auzit asa ceva decat ca tiganii care au umblat dupa asa ceva, au primit. dar acum toti ii pun pe fuga. s-au lamurit ce fel de natie sunt. iar romanii trebuie sa munceasca.si ce munca? toate muncile pe care ei nu le fac.pai eu nu inyru in grupul vostru.raman aici. ma descurc eu cumva.si apoi; fie painea buna, rea, tot mai buna-i tara ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba despre emigrare pe http://intrebari.emigrez.info

| mickeye a răspuns:

și pentru ce? dacă vrei să pleci, du-te singur și gata. crezi că în străinătate umblă câinii cu covrigi în coadă?

| Lorelei_8102 a răspuns:

Da, da e posibil si veniti toti in Basarabia )) si se vor plange coii iarasi ca vin romanii sa-i ocupe))))