| PoeTuL05 a întrebat:

Ce parere aveti? Supravietuiesti cu 2000 lei pe luna in conditiile in care 700 este chiria?
Adica ma refer daca ajung banii si cu facturi si cu tot.

10 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O duci decent, daca nu stai in Pub.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sigur ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu, depinde si pe ce perioada. Daca esti student, da, te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci ce a spus intr-un video Atentie cad mere! pe Youtube, te descurci zdravan, https://www.youtube.com/watch?v=qtq0XHjIZvY.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Da, supravietuiesti dar nu traiesti...

| BroSafarii a răspuns:

Parerea mea: Da poti.
700 chiria
300 facturi (aprox.)
1000 cheltuiala

Depinde cum cheltuiesti man...
Unii pot sparge aia 1000 lei intr-o zi, altii pot sa traiasca 1 luna cu 10 milioane... De tine depinde totul.

Poti aborda si alta optiune.
Ii inmultesti, adica cumperi ceva ieftin si vinzi mai scump.
Succes.

| PoeTuL05 explică (pentru BroSafarii):

300 facturi? Intretinere, gaze, apa, curent, telefon, internet, doar 300?

| BroSafarii a răspuns (pentru PoeTuL05):

Eu am zis Aprox...
Gaze 1.5 mil.
Apa 35 lei
curent 45 lei.
internet 60 lei.
telefon 50 lei.

Cam 350 lei in total aproximativ. Mai mult nu cred...

| AnonimCuDiploma a răspuns:

Salut!
Daca tii evidenta cheltuielilor tale, da. Si daca esti singur.

| Florin_Cismaru_1975 a răspuns:

Depinde ce vicii ai, teoretic da