| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca nu mai platesc o rata? Nu am girat cu timic.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti o sa se ajunga la executare silita, prin oricare dintre formele prevazute de procedura civila.

| darrio2007 a răspuns:

Vei intra pe lista datornicilor si posibil sa te dea si in judecata.Nu cred ca vrei asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data o sa te frece la cap niste filme de recuperari, apoi esti dat in judecata si se ajunge la executare silita

| pietrean a răspuns:

Depinde unde si pentru ce ai facut rate!
Orice creditare, se face cu o "acoperire" din partea unei firme serioase:obiecte,giranti(persoane fizice), cu obiectul luat pe credit...
Nu platesti tu, poate plati cel ce a girat pentru tine, poti fi dat in judecata, pentru recuperarea diferentei de bani+penalizari+cheltuieli de judecata.

| zaratu a răspuns:

S-ar putea sa te dea in judecata

| slenderica a răspuns:

Vin spiridusii racheti pa tine.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Rata la ce. Ce valoare etc.

| Darks96 a răspuns:

S-ar putea sa te dea in judecata... ca sa isi recupereze suma de bani.