| MRT2021 a întrebat:

Ce v-a placut cel mai mult la ultimul interviu de angajare la care ati fost si ce v-a deranjat cel mai mult?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi-a placut ca nu am fost intrebat rahaturi de genul

"Unde te vezi in 5 ani"

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Refuzurile sunt cele mai de impact, nu ți se pare?

| MRT2021 explică (pentru sierra1):

Asa sunt resimtite de obicei si asta din cauza ca nu se ofera un feedback realist care sa il inspire pe candidat sa se imbunatateasca, daca e cazul, sau sa inteleaga de ce nu era el candidatul cautat.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Mie mi-a plăcut că am făcut o impresie bună de la bun început big grin și că a vrut a doua zi să și încep lucru. : )) Experiența ta, care a fost?

| MRT2021 explică (pentru PsihologDanielBotezan):

Mie mi-a placut cel mai mult cand recruiterul chiar s-a straduit sa ma cunoasca si sa imi raspunda la intrebari cat mai bine. Nu mi-a placut deloc, la alt interviu, faptul ca, la ora stabilita, persoana cu care trebuia sa discut nu era acolo si nu stia cat timp va mai intarzia.