| FIRSTfUK a întrebat:

Ce varsta trebuie sa am sa trimit/primesc colete cu ramburs si cum se impacheteaza corect un colet? *Nu am gasit o categorie mai buna*

Răspuns Câştigător
| Edmonds2342 a răspuns:

Prin fan curier de obicei iti cere seria de pe buletin, deci ar cam trebui sa ai 14 ani cel putin. Pe când la posta romana nu iti cere nicio informație de acest gen. Deci daca esti destul de "matur " ca sa completezi un formular/doua (in cazul postei ), nu trebuie sa ai neaparat cel putin 14 ani.
La partea de împachetat e simplu: pui produsul in cutia originala, cutia o pui intr-o folie sau sac menajer, după care il lipesti cu scotch casa nu se rupa. Daca nu mai ai cutia originala, invelesti produsul intr-o folie cu bule (sau ciolofan), il pui intr-o cutie in care sa incapa si după, procedezi la fel ca mai sus.
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Trebuie sa ai buletin sau altcineva sa-l trimita, cineva cu buletin. Se ia o cutie de carton si se lipeste cu scotch, se scrie adresa destinatarului pe o parte si adresa ta, a expeditorului pe cealalta parte.