| clauX a întrebat:

Cine are firma PF si a primit de la casa de pensii si de la casa de asigurari de sanatate sa plateasca din 2007 pana acum o anumita suma de bani. Ce ati facut? Ati platit sau nu? Ce as putea face?

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu ai ce sa faci altceva. Daca ai PF din 2007 si nu ai fost angajat in perioada asta altundeva esti bun de plata.

Mergi si vorbeste cu ei sa gasiti solutii ca penalitatile cresc de te sperii.

Legea e clara nu e loc de intors.

Singura scapare e daca ai fost angajat in perioada asta cu carte de munca undeva.