| MaxiEcho a întrebat:

Daca sunt 2 persoane pe o firma (I.F), cu drepturi egale,(doar o persoana este titular) trebuie sa plateasca ambele contributia la Casa de Asigurari de Sanatate, sau doar Titularul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

În România se poate cam orice, din păcate.
Dar dacă va avea nevoie de un medic, trebuie să plătească și din urmă!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca cel care nu este titular are salariu sau venituri, la IF sau altundeva, trebuie sa plateasca contributiile la fondurile speciale, conform salariului/venitului pe care il are.

| mihai69 a răspuns:

Ambele, desigur, că doar ambele doresc servicii medicale, nu?

| MaxiEcho explică (pentru mihai69):

Pai persoana care nu este titulara, nu doreste sa plateasca la Casa de Asigurari de Sanatate! Se poate sa nu plateasca?

| mihai69 a răspuns (pentru MaxiEcho):

În România se poate cam orice, din păcate.
Dar dacă va avea nevoie de un medic, trebuie să plătească și din urmă!