| alexandru123456alexandru a întrebat:

Cine imi poate explica treaba cu iFOREX? chiar se castiga mai multe detalii

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Trebuie sa faci un curs, platit de tine, bineinteles cam de vreo 7-8 sute de lei unde cica inveti sa faci tranzactii la bursa, sa vinzi actiuni si sa cumperi cand e momentul oportun apoi dai tot felul de simulari de acasa si daca le iei (ceea ce e f greu) atunci te angajeaza la ei tot pentru a vinde/cumpara actiuni cand scade/creste moneda in care ai actiunile.

| ghiolbitza a răspuns:

Eu am fost la training pentru Forex, o saptamana m-au tinut numai in speculatii ale pietei financiare si dupa aia mi-au spus ca trebuie sa dau un fond de 800 de lei cu care sa incep tranzactiile. Ca sa-ti raspund la intrebare, da, se fac bani frumosi, dar e o chestie cu doua taisuri. Azi poti sa faci chiar si 1000 € si maine dimineata poti sa ii pierzi. E dificil pentru ca trebuie sa urmaresti pietele monetare la nivel global, iar piata asiatica, prima care da tonul paritatilor, se deschide la 3 dimineata- ora Romaniei, apoi trebuie sa treci la piata Americana care dicteaza ce face dolarul, si apoi treci la Europa, pentru celelalte valute. Marja de eroare umana e destul de mare si poti sa pierzi foarte multi bani.