| mgtow a întrebat:

Cu 200€ o persoana traieste bine fara sa plateasca chirie, sta putin timp in casa, nu merge la chefuri deloc si nu isi ia bere si tigari? Dar sa plateasca ratele la dentist din acei bani poate sau nu?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Serios? --- ai experimentat obligat fiind de conditii fortuite? Eu am experimentat stransul curelei, vreo 4 luni, cu un venit de 450/membru de familie ---te asigur ca meniul gatit nu s-a redus la cartofi si paine ba, din contra, a fost "colorat" cu fructe, carne si prajituri ( materie prima pe bani, gatitul pe gratis!)

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poate,daca nu mananca la restaurante sau fast food-uri--- din aprox. 800 lei/luna poate plati 500 lei rata, ramanandu-i 300 pentru mancarea care si-o gateste singur. Oricum, ratele la dentist nu dureaza o vesnicie ca atare, nici stransul curelei nu dureaza!

| grgdlk a răspuns (pentru alessia5158):

Bai alessia, nu are cum sa plateasca 500 lei rata si apoi sa traiasca cu 300 de lei o luna intreaga, pai mananca doar cartofi cu paine?

| grgdlk a răspuns (pentru alessia5158):

Poate ai si tu dreptate, nu te contrazic, am mai trecut si eu prin perioade grele si mi s a parut ca e cam greu cu 800 lei sa platesti rate sa si mananci,...
dar daca tu zici ca ai experimentat bineinteles fara sa vrei, asta inseamna ca se poate totusi...

| alessia5158 a răspuns (pentru grgdlk):

Mai greu decat umplutu' burtii a fost cu transportul!--- a trebuit sa fie de natura "pedestra"! Dar si asta a fost in beneficiul sanatatii!

| grgdlk a răspuns (pentru alessia5158):

Stii ce avantaj ai tu? ca esti foarte optimista, vezi numai partea buna, laughing

| alessia5158 a răspuns (pentru grgdlk):

Serios? --- ai experimentat obligat fiind de conditii fortuite? Eu am experimentat stransul curelei, vreo 4 luni, cu un venit de 450/membru de familie ---te asigur ca meniul gatit nu s-a redus la cartofi si paine ba, din contra, a fost "colorat" cu fructe, carne si prajituri ( materie prima pe bani, gatitul pe gratis!)

| florin1979 a răspuns:

Da dar va avea dinti noi si nu va avea la ce sa ii foloseasca, ca bani de mancare ...de unde? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate, daca vrea sa moara de foame dar cu dantura reparata laughing

| YukiMrM a răspuns:

Pai. fara bere si tigari se poate.

dar. so what? berea si tigarile e viata laughing

| AlinnaM a răspuns:

Eu ma mut singura peste o luna in garsoniera si din 850 Euro nu stiu cum ma voi descurca daca fac si rata pentru o masina second hand sad, binenteles benzina. Deci mi e nu mi ar ajunge dar depinde de fiecare cat cheltuieste. Dar mi se pare foarte greu. Si eu nu beau, nu fumez, mananc la fast food sau restaurant doar 1-2 pe saptamana. Si am deja o rata de 50 Ron pe luna la imprumut de 550Euro ramasi dar pe care vreau sa mi i achit in urmatoarele 3 luni. Dar eu tot asa am cheltuit la doctor foarte mult pe probleme de sanatate si unele estetice sad Bafta!

| mgtow explică (pentru AlinnaM):

Oricum cu dentistul nu ma bag pe fir pana nu ma voi angaja si atunci imi rezolv problemele cu dintii iar pana atunci ma voi descurca cu banii aia.