| totElodia a întrebat:

Cu o investitie de aproximativ 500.000 euro, ce profit credeti ca poate aduce o fabrica de mobila anual? Ce alte fabrici credeti ca pot aduce profituri uriase (peste 500.000 -1.000.000 euro anual)?

6 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

In primi ani dupa pornirea afaceri nu o sa poti avea atat profit trebuie intai sa iti faci o piata de clienti si dupa o sa vina profitul.

| RazvanelStefanel a răspuns:

Trebuie sa plateasca angajati lemnele curentul gazul apa daca mai are datorii la banca... ar cam ajunge la 350. 000euro
si s-ar putea sa scada din cauza vanzarilor

| totElodia explică (pentru RazvanelStefanel):

Si tu pe ce afacere ai miza?

| susanumarian a răspuns:

Deci ca sa poti scoate profit trebuie sa scoti contracte cu magazine si usor usor o sa poti scoate profit

| catalin94 a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa iti faci o afacere in care sa investeti decat o singura data la inceput. Poti alege domeniul de exemplu farmaceutic, poti infiinta o crescatorie de vipere afacerea iti va aduce aproximativ 20.000 euro lunar, acum depinde de capacitatea ei, familia mea detine o astfel de afacere, in loc de vipere avem albine, investia a fost mare la inceput, insa acum putem spune ca afacerea merge ca unsa.happy

| babo a răspuns:

Fabrica de mobila astazi nu cred ca iti poate aduce profit, nu este o investitie de timpurile de acestea, poate in cazul ca cumperi o afacere ce sta deja pe picioarele sale, si tu pui o gramada de lucru de a-l face sa functioneze cu metode noi. Profite uriase..fabrici...hm, daca interesul tau este concret iti sfatuiesc sa te consulti cu profesionisti, cine te indruma, care sunt investitiile ce raman in picioare in viitor, daca intrebarea este numai o curiozitate...si interesul este pentru o fabrica, eu ti-as spune, ceva ce produce pentru copii sau batrani. Batrani, pentru ca in viitor tot mai multi vor fi, pentru copii, pentru ca pentru ei cheltuim inca happy