| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea face bani la 13 ani? Vreau sa-mi fac proprii mei bani de buzunar,fara sa mai cer toata ziua,buna ziua,parintilor laughing Dau funda, si va rog nu-mi spuneti, sa faci meditatii celor mici, sa tunzi iarba, sa cari cumparaturile unui batran, pentru note la scoala, rolling on the flooretc...chestii din astea BANALEEE! Raspundeti serios! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HalloweenSamy a răspuns:

Poti ca banii pe pare ii primesti pentru diferite actiuni pe car ela faci sa ii economisesti. Eu am 14 ani si am 400 de lei economititi in 3 luni. Asa ca ajuta-ti parintii sau bunici la trebuiri si fii sigur ca munca ta nu o sa fie nerasplatita. De exemplu, tata imi da 10 lei cand matur curtea, 15 cand tund iarba si cand strang frunzele de pe gazon. Asa ca daa vrei sa faci bani. Fa cum face toata lumea MUNCESTE. O sa vezi ce satisfactie mare o sa ai cand o sa termini treaba si ti se intinde o suma de bani big grin Funda? :*

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu ai cum.esti prea mic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? nu poti sa faci absolut nimic la varsta ta, nu te angajeaza nimeni, nu ai nico calificare

| anonima6699 a răspuns:

Fă-te dealer laughing