| qieiqpalz a întrebat:

Cum as putea face rost de bani? m-am gandit sa muncesc la profi dar nu stiu daca se poate sa o fac doar pentru 1/2 luni cat sa imi iau ceea ce vreau.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu te-ai gandit. Dar te-ai gandit si daca te angajeaza? Ca nu te asteapta cu flori in usa aia culisanta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te angajează stai cât vrei, dar dacă stai puțin, doar cât ai tu chef, a doua oară nu te mai primesc

| GabiDumitrescu a răspuns:

Oare cum ar fi SA MUNCESTI normal, nu cit vrei sa iti iei nu-stiu-ce de nu vor sa iti ia parintii. Pentru ca traiesti pe spinarea parintilor, asa e? Si doar nu o sa fii prost/proasta sa muncesti ca sa contribui si tu cu ceva in casa...

| qieiqpalz explică (pentru GabiDumitrescu):

Am 17 ani.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru qieiqpalz):

Atunci asteapta sa faci 18.winking

| Iote a răspuns:

Poti sa te duci sa muncesti mai mult. Ca vei mai avea nevoie de bani. Nu muncesti numai "cat sa imi iau ceea ce vreau". Nu asa te descurci in viata.

| barbarul a răspuns:

Pai te poyi angaja maram pentru o perioada mai lunga si dupa ce ai bani iti bagi lichidarea? fundita