| darkhell217 a întrebat:

Cum as putea sa recuperez niste bani imprumutati cuiva?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai facut un contract de imprumut, atunci il dai in judecata, iar cu sentinta mergi la un executor sa recupereze banii.
Daca n-ai facut contract, atunci mergi la biserica si te rogi sa primesti banii inapoi, sau macar o parte din ei.

| Freya1 a răspuns:

Chiar daca sunt contra violentei fizice fi verbale nu ai in cotro trebuie sa o aplici.
Fratele meu cand a muncit la cineva si ala la final a vrut sa ii dea teap cu bani fratele meu sa calmat i-a cerut de cateva ori inca si tot a sperat ca pana la sfarsit ii da si asa a trecut luna iar in ultima zi cu calm frumos ia luat toate sculele si ustensilele si le-a bagat la amanet si-a scos bani si s-a dus cu hartia de la amanet la el si a zis cand ai bani mergi si ti le scoti

| BuLaNNNeL a răspuns:

Treci la intimidare sau angajeaza recuperatori laughing

| Eduard619 a răspuns:

Intrii peste el in casa si ii iei famelea-n sabie.

| AndreiWeisz a răspuns:

Ii amintesti de cateva ori frumos, daca nu, treci la intimidare laughing

| Cortex a răspuns:

Tre sa gasesti o modalitate prin care sa-l convingi sa-ti dea baniii, in ultima instanta, daca nu vrea, pune pe altcineva sa-l convinga si da-i un fursec o atentie ceva, asta daca reuseste bineinteles.

| Knu a răspuns:

Stilul camataresc, un deget/zi.

| Alin_Alin_2000_jeUB a răspuns:

Stii daca persoana lu' care, i-ai imprumutat banii nu doreste sa tii dea, nu prea sunt solutii, doar daca aplici violenta verbala, fizica etc...Si in niciun caz politia nu te va ajuta

| madalina7000 a răspuns:

Te duci si il dai pe mainile politiei

| Cortex a răspuns (pentru madalina7000):

Da,iar politia ii va cere contractul prin care stimatul cetatean i-a imprumutat bani celuilalt cetatean.