| anonim_4396 a întrebat:

Cum funcționează vânzarea de produse agricole, gen grâu, porumb, exista o societate a statului unde poți vinde aceste produse pentru bani? Sau este nevoie sa găsesc o firma care sa vrea a lucra cu mine in domeniul asta? Eu am auzit ca este și o societate a statului pentru asta, orice parere este bine venita

3 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Produsele agricole, mentionate de tine se vand destul de greu ..statul nu este interesat, am avut si eu si am vandut pe unde am putut ..pe la targuri(in zona mea,sunt targuri de prod agricole,in fiecare sambata )dar am renuntat sa lucrez pamantul. ultima data,am cumparat samanta de cartof,de calitate,de la institutul cartofului Brasov,am platit lucrarile; plantat, intretinut cultura, ierbicidari, stropiri; mana +colorado, oameni la cules ..si nu i-am putut vinde, in primavara am platit o masina de 10t, sa-i duca la o groapa de gunoi, cu scuzele de rigoare, am vrut sa iti spun cat de interesat a fost statul..in rest
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat