| radu999 a întrebat:

Cum imi calculez capitalul social la o firma?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Capitalul social nu trebuie calculat, este suma de bani pe care o aduci ca aport la infiintarea firmei. Daca vrei ca in capitalul social sa aduci ca aport si bunuri mobile si/sau imobile acestea trebuie evaluate de un evaluator si inscrise cu suma respectiva. Numai bine!

2 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Vezi pe http://gadget-blog.ro ai sa gasesti o multime de gadgeturi (iGoogle) si s-ar putea sa fie si ce cauti tu.

| GabrielaSandica a răspuns:

Capitalul social este cel care il depui la deschiderea firmei si toate bunurile firmei. Daca ai rezerve si ele intra sau imprumuturi pe termen scurt mediu si lung