| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate cineva care e in strainatate sa imi trimita bani fara sa plateasca un comision? Dau funda daca primesc raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Atunci te duci tu, și îi ceri și bani pe drum plus cheltuieli!

24 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vă faceți amândoi un card Revolut. E gratuit, la fel și transferurile între ele.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Eu am card Revolut, el nu.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi să-și facă! durează câteva minute, iar transferul de bani îl poate face direct din aplicație, chiar înainte să-i vină cardul prin poștă.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Nu vrea, cauta scuze, pretexte.

| relian a răspuns:

Pai simplu, gaseste pe cineva cunoscut care vine acolo unde esti tu si iti da banii. Poate sa duca in buzunare pana in 10 mii fara sa il intrebe careva de sanatate.
Asa sa trimiti prin banca sau mai stiu eu alte surse, toti percep comision ca doara aia nu muncesc moca, aia cu asta se ocupa, din aia fac bani.

| anonimg a răspuns:

Dacă are card, să îți vireze bani din contul lui în contul tău (trebuie ca și tu să ai cont/card la o bancă). Dar și aici posibil să existe un comision.
Dacă este zgârcit, din banii care ți trimite să plătească și comisionul, chiar dacă vei primi mai puțin.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Are card la o banca straina, eu n-am card la banca aia.

| xerxes1 a răspuns:

Eu platesc comision 2, 5 Euro la banca chiar si la sume mai mari.
O bere mica la bar costa 3, 5 Euro.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Da,dar omu e jigodie, vrea sa-mi trimita bani fara comision de nici un fel.E zgarcit.

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

In orice caz doar prin banca.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Care banca? avem card ING dar al lui e facut in Olanda, al meu aici iar el nu mai e in Olanda acum. E intr-o tara din spatiul economic european.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca amandoi au Revolut se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi datoreaza bani, stiu ca mi-i da, da e incapatanat. Nu vrea prin Revolut.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trimite niște rackeți după el.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Ce racketi? Ca nu umblu cu indivizi din astia.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi nu e nevoie, doar îl informezi că va fi căutat în curând de unii, dacă nu restituie datoria.
rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

? sa ii zic asta? Ar trebui. Si daca tot nu vrea sa-mi dea banii acum si nu vine nimeni peste el? de 3 luni astept sa-mi dea banii.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Da,sau asa.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci te duci tu, și îi ceri și bani pe drum plus cheltuieli!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-am zis sa mi-i dea printr-o ruda de-a lui, nici asa nu vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine il penalizez pentru intarziere.

| shu7e a răspuns:

Vezi poate are opal unde e el. din ukl in ro costa 50 pence/ aprox 60 eurocenti

| Vreausapot a răspuns:

Trimiți bani prin intermediul unei persoane care se duce în tara destinatarului

| anonim_4396 explică (pentru Vreausapot):

Buna idee.

| cocotgv1976 a răspuns:

Prin transfer bancar