| cristi12321 a întrebat:

Cum pot afla la ce banca avea cont deschis fratele meu daca acesta a decadeat avand in vedere faptul ca nimeni nu stie acest lucru?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla doar intreband la fiecare unitate bancara din localitatea unde a stat fratele tau sau cautand contractele bancare sau extrase de cont la domiciliul sau.

| darrio2007 a răspuns:

Nimeni nu stie unde are cont sau nimeni nu stie ca a decedat? Fii mai explicit.

| cristi12321 explică (pentru darrio2007):

Nimeni nu stie unde are cont, cum poti gandi ca nu stie nimeni ca a decedat?!?

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi12321):

Cam asta reiese din formularea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa existe vreun act / card ceva de cand a deschis contul. Cineva ii vira bani acolo (salariu sau mai stiu eu ce), poti intreba pe respectivii

| AlexandruTeodor a răspuns:

Amice, vezi ca nu e tocmai legal ceea ce faci tu, ma refer la partea cu nimeni nu stie ca a decedat. Vezi daca gasesti acte sau intreaba la banci daca au pe cineva cu numele asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Cred ca se refera la faptul ca nimeni nu stie unde are cont.Nu la faptul ca nimeni nu stie ca a decedat. Daca intr-adevar este asa chiar este ilegal ceea ce face.

| suntserios a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Cred ca era vorba ca nimeni nu stie unde era contul, nu ca a decedat.

| cristi12321 explică (pentru AlexandruTeodor):

Nimeni nu stie unde are contwinking

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru suntserios):

Lol, acum observ ca scrie "decadeat ", era tarziu, nu cred ca am fost foarte atent, ma scuzati.