| GabytzuYo a întrebat:

Hey TPU.Am o problema. Am 13 ani si as dori sa fac niste bani. As dori niste raspunsuri utile nu de exp cere-i parintilor, bunicilor, sparge banca etc. Ms anticipat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cele mai utile sunt alea care le ai zis tu, ce ai vrea la 13 ani? de angajat nu te angajeaza nimeni, de facut nu prea stii sa faci nimic asa ca ramane la rude sa ceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal de la 15 ani ai voie sa te angajezi cu acordul parintilor si sa castigi si tu niste banuti, dar la anisorii tai mai greu. Acum fara sa fac misto, vine vara mergi la tara la bunici poate vreun vecin are nevoie de tine la cules capsune, cirese stiu eu?