Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face bani pe net online legal?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu videochatwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia?

| DumitruS a răspuns:

Te inregistrezi aici si incepi sa promovezi produsele:

http://goo.gl/XuNqZf

| paulpaul25 a răspuns:

Freelancing ul e un mod bun de a incepe. Intrebarea este cam vaga, nu stim ce varsta ai sau la ce te pricepi dar totusi vrei sa faci bani "pe net".
Sunt multe platforme precum freelancer.com unde poti incepe sa capeti experienta. Mai concret o sa oferi niste servicii in schimbul unei sume de bani. Precum traduceri sau design grafic, dar sunt foarte multe domenii si ramuri.
Ideea este sa te pricepi la ceva anume.

Poti ajunge sa castigi bani din Youtube sau Instagram. Cu YouTube ul e destul de mult de discutat, exista forumuri si video-uri o gramada, care explica amananuntit ce presupune, cum sa incepi etc. Dar ca un scurt rezumat, totul se bazeaza pe crearea de continut. Adica faci un anumit tip de video-uri, nu conteaza tema, ci conteaza sa fie video-uri originale, sa postezi des si mai ales sa ai rabdare, poti ajunge sa faci primii bani abia dupa jumatate de an de creare de continut, editat si postat pe YouTube. Conteaza ca video urile tale sa ajunga la cat mai multi oameni, sa ai cat mai multe vizualizari. Cu Instagram ul e mai complicat, de obicei trebuie sa te orientezi spre o anumita ramura, adica sa postezi un anumit tip de continut, si anume poze. Poze personale, cu articole vestimentare sa zicem, iar tot ce faci pe pagina aia sa fie in legatura cu moda, tendinte de fashion si lucruri de genul. Tot asa, cand post urile tale sunt vazute de foarte multi oameni, ai multi urmaritori, este posibil sa ajungi sa faci bani din anumite sponsorizari. Sa spunem ca firma X, te contacteaza, iti ofera niste produse la care tu sa le faci o reclama pe Instagram ul tau, in schimbul unei sume de bani.

O alta varianta, care functioneaza destul de bine in Romania, ar fi comertul electronic. Site-uri precum Olx, care iti asigura traficul, tu tot ce trebuie sa faci este sa vinzi. Principiul este simplu, dar ai de investit o suma de bani, dar poate fi si una mica, precum 100 de lei. In primul rand te uiti, mai citesti si vezi ce se vinde, alteori merge pe intuitie, mai ales daca nu pierzi multi bani. Cauti pe site uri precum aliexpress.com produse ieftine si le vinzi aici mai scump. Este probabil cea mai simpla metoda si cea mai veche.
Mult noroc!

| gabriel87000 a răspuns:

Ai sa gandim logic un pic. deci tu vrei sa faci bani online fara investiti? intr-adevar sunt fel si fel de siteuri care se pot face bani de pe internet.problema e alta copchile.toate siteurile de pe internet care le vezi sunt administrate de pers ca noi de fapt suntem afiliati la acele siteuri.deci cand lucrezi online lucrezi pentru un alt dobitoclaughingsi debea intr-un 1 an 2 scoti si tu 10 $ de un suc asta daca ai timp sa stai atata timp ca nu se fac bani instant pe internet trebuie sa treci o perioada ca sa inveti.nu merita sa muncesti online tio zic de pe acum majoritatea siteurilor sunt virusate te obliga sa intri pe fel si fel de pagini reclame etc.intr-un 1 an maim stricat o unitate de pc cu siteurilor invata din greselile altora.mai asteapta pana faci varsta de 16 ani si du-te si te angajeaza nu merita

| Pandhoraa a răspuns:

Poti completa sondaje online
http://www.exprim.ro/
poti lucra de casa ca operator sondaje asistat de calculator
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/

| KentmanxD a răspuns:

Joaca Jocurii daca esti desteapta o sa faci banii.

| RazvyEnglezu a răspuns:

Joaca LoL profesionist, mane.

| alitzzy a răspuns:

Eu folosesc ClixSense [ http://csl.ink/tHu ] si scot frumos bani de buzunar din el.
Trebuie sa dai click pe reclame sau sa completezi chestionare. E chiar lejer. Îmi platesc adesea comenzile online cu sumele retrase de aici.

| Biancaaaas a răspuns:

Îți faci un vlog la Youtube, de ex. Promovezi produse, faci spațiu pentru reclame, etc.