| andii4 a întrebat:

Cum pot iesi din firma la care sunt asociat cu 40% actiuni,daca in urma cedarii partilor mele sociale celuilalt asociat prin adunarea generala a asociatilor, acesta refuza sa devina asociat unic.A fost incheiat si un contract de cesiune parti sociale semnat si stampilat prin hotarirea AGA.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa inteleg ca prima data coasociatul a fost de acord, pana dupa incheierea contractului iar apoi nu mai este de acord, pesemne ca nu vrea sa-ti dea banii la care v-ati inteles.
Singura solutie a mai ramas instanta de judecata.