| inna a întrebat:

1.Poate apela un asociat la instanta pentru a cere societatii sa imparta dividendele?
2. Hotararile luate in adunarea generala a asociatilor pot fi revocate tot in cadrul acesteia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, poate, daca adunarea generala nu a hotarat in legatura cu acestea sau a luat o hotarare cu care asociatul nu a fost de acord.
2.Da, pot fi revocate, daca nu au produs efecte.
P.S. Esti studenta la drept?

| inna explică (pentru Ioandelasal):

Da sunt studenta la drept. Si la comercial ma asteapta un examen foarte greu.Incerc sa mai lamuresc anumite chestiuni.