| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa incep o afacere in apicultura? Astept pareri ...multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Daca nu te documentezi de la A la Z despre albina si apicultura din carti, reviste, site-uri nici nu te gandi sa te apuci.
In plus iti trebuie vreo 3000 ron si un apicultor cu experienta pe langa tine sa te invete practica.
Nu e chiar asa simplu cum pare.
Apropo. daca vrei sa incepi apicultura doar pentru bani renunta la idee.
Daca nu iti plac animalele renunta la idee, daca nu iti plac culturile din camp lasa-te de cultura mare, daca nu iti plac straturile si rasadurile lasa-te de legumicultura, etc asa si aici.

1 răspuns:
| Lvrkiosif a răspuns:

Cauta pe google "apicultura tpu.ro"
gasesti multe rezutate.