| nikoleta93 a întrebat:

Apicultura este o afacere? funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Apicultura este o afacere foarte buna pentru pasionati.
Si nu, nu presupune chiar asa de multa munca. Chiar stiu pe cineva care are cateva zeci de stupi la 50 de km de orasul in care locuieste si se ocupa de ei o singura zi pe saptamana. Este absolut suficient, insa trebuie intr-adevar sa studiezi mult si sa iti placa ce faci, altfel nu vei face mare branza.

| vangaelis a răspuns:

Apicultura nu este o afacere insa poti face o afacere din apicultura.
Apicultura tine de zootehnie.

| Chamberlin a răspuns:

Da, poti face o mare afacere pornind doar de la un stup de albine.
funda?

| elisa820 a răspuns:

Da pentru ca se obtin multe produse cum ar fi:mierea, ceara de albine, laptisorul de matca(folosit in cosmetica) si veninul de albina.

| OdetteSs0000 a răspuns:

Da de ce nu

| Cozon3 a răspuns:

Da dar necesita multa munca

| mirceadenis a răspuns:

Da se vinde mierea

| ShnitzelCuCeapa a răspuns:

Da.

| claudiuk3 a răspuns:

Apicultura este o ramură a zootehniei care studiază biologia și tehnologia creșterii și exploatării albinelor, şi da este şi o afacere care necesita mult timp şi dedicaţie.

| RasadPlant a răspuns:

Da

| RasadPlant a răspuns:

Da este daca esti sofer, doctor, hamal...etc ccand nu ai pe nimenea pe care trebuie sa il platesti

| paula00 a răspuns:

Da!