| Anonimul151 a întrebat:

Un consultant în afaceri mă poate să găsesc "ideea" de un mic business potrivită pentru mine? Astfel încât să îi împărtășesc ideile mele iar acesta să caute ceva potrivit... Cat costă o astfel de consultanță? Sau consultantul în afaceri nu se ocupă cu găsirea ideii? Acea persoană se numește altcumva?

2 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

In general astia te ajuta sa rezolvi probleme ce apar dupa ce afacerea e deja pe picioare.

| Andr3iC a răspuns:

Sigur ca va poate ajuta, de aceea este platit - va poate ajuta prin sfaturi, exemple adecvate, eventuale probleme pe care sa le evitati etc
Acum important este sigur si datoria dvs sa va informati inainte despre persoanele cu care faceti business, in cazul acesta consultantul pe care il veti alege.
Sunt mai multi consultanti de business buni in Romania, pentru nivelul acesta de o mica idee / afacere, preturile pleaca de la 100 euro pentru ora cu 1 specialist / consultant. Vii recomand pe cei de la Bursa Romana de Afaceri, iar pentru ceva mai personal va stau si eu la dispozitie.
Persoana aceea pe care o cautati este un consultant de business care practica business matchmaking si se numeste business broker / broker de afaceri.
Toate cele bune.