| anonim_4396 a întrebat:

La salariul de 3600 brut ar veni 2148 in mana. Daca el este platit cu avans si lichidare este posibil din cauza acestui sistem de plata sa iei chiar mai putin de 2148? Funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil, insumate (adunate) amandoua vor face tot 2148, chiar daca ia la avans 1000 si la lichidare 1148.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu ai cum. Se imparte in doua transe care trebuie sa dea (adunate) 2148.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! La avans iei mai putin, la lichidare mai mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice sistem de plata ar fi trebuie sa primesti toti banii conform contractului

| RaduRobertRO a răspuns:

Calculul impozitelor este lunar, nu conteaza in cate transe se da, la final de luna se aduna netul, trebuie sa dea 2148. Stai fara grija!