| MZc a întrebat:

Cum vând ceva pe olx prin curier cu plata ramburs? Am găsit pe site-ul celor de la Fan Curier cum sa alegi ziua in care sa vina curierul sa ridice coletul, dar nu scrie nimic legat de ramburs la livrare.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te înțelegi cu clientul pentru plata ramburs. Poșta acceptă plata ramburs. Dacă și firma de curierat acceptă, coletul va fi predat după ce clientul plătește iar plata îți va fi transmisă ție.

| Fr13nd a răspuns:

Cand plasezi comanda ai optiunea de a alege cum se face plata. Pentru asta trebuie sa activezi in anunt optiunea Livrare prin olx sau Livrare cu verificare, nu mai stiu cum se numeste. Vezi ca si pe publi ai 2 livrari gratuite lunar.