| spyke321 a întrebat:

Daca as deschide o afacere care ar fi mai buna din urmatoarele doua?

MASEUR sau COSMETICIAN?

Imi plac amandoua la fel de mult, doar ca as alege-o pe aceea care ar fi mai banoasa! Voi ce parere aveti despre aceste doua afaceri? Ar fi profitabile?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic maseur. Personal, nu as apela la un cosmetician barbat, dar ca maseur as prefera un barbat.

| spyke321 explică (pentru BiuL):

Aha! Bine, dar daca as deschide salon de cosmetica nu as lucra eu deoarece stiu ca fetele/femeile vor o persoana feminina pentru aceste servicii! Sincer mie imi plac la nebunie ambele din cele doua! Dar totusi as merge pe ceea ce imi aduce un profit mai bun! Dupa parerea ta care ar fi mai profitabila din astea doua?

| Kriss96 a răspuns:

Ambele sunt, dar mai mult cosmetica. La masaj mai renunta lumea. Dar la cosmetica nu poti renunta..Masajul e ceva relaxant pe care ti-l poate face cineva acasa. Cosmetica e ceva de care ai nevoie. Frumusetea inaintea relaxarii. Si fetele tare sunt innebunite dupa cosmetica.

| me1oo a răspuns:

Eu te-as sfatui sa alegi cosmetician, in primul rand nu stiu cata lume isi permite sa mearga la un maseur, in al doilea rand nu stii cu ce oameni vei avea de a face, unii stau foarte prost la capitolul igiena personala asa ca decat sa regreti ca ti-ai ales asa o meserie mai bine mergi pe partea cu cosmetician. Acum sa vezi si tu la care te pricepi mai bine, dar inainte sa te apuci te ceva sa vezi exact care sunt avantajele, dar si dezavantajele, ca maseu cred ca ai destule dezavantaje:
-oameni nespalati
-munca destul de grea, obositoare
-clienti putini

| Gabi1999 a răspuns:

Ambele sunt banoase, te-as sfatui sa alegi Cosmetician..depinde ce-ti place tie mai mult

| opreadenis129 a răspuns:

Comerciant este mai banoasa si mai usoara, dar depinde. pentru comerciant trebuie sa stii sa convingi lumea sa iti cumpere produsul. pentru maseur trebuie mai multe de stiut. succes in 10 anilaughing

| spyke321 explică (pentru opreadenis129):

Ti-as propune sa recitesti intrebarea! eu intrebam despre COSMETICIAN nu COMERCIANT! Este o diferenta destul de mare intre aceste doua job-uri!

| MayaPhoenix a răspuns:

Cosmeicianul face mai multi bani, dar la maseur poate ii vin niste oameni scarbosi. de care iti e scarba sa-i masezi o.o