| CatalinVictor1985 a întrebat:

Daca as dori sa deschid un magazin sa vand legume, fructe, produse alimentare, apa, sucuri cam cat m-ar costa actele si cam cat ar dura sa le scoata sa pot deschide afacerea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

"Un proces de infiintare firma dureaza aproximativ 7-10 zile si costa in jur de 1100-1500 de lei daca se lucreaza cu ajutorul unui consultant, ceea ce este, de altfel, chiar recomandat avand in vedere formularistica foarte complicata si birocratia procesului. Cel mai mic cost cu infiintarea SRL poate fi de 507 lei si cea mai mica durata de 3 zile lucratoare.

In cazul PFA, costurile totale de infiintare, inclusiv cel cu un consultant, sunt de aproximativ 400-700 lei iar durata de infiintare variaza intre 3 si 5 zile in functie de cat de repede sunt intocmite documentele necesare, insa termenul se poate prelungi daca dosarul este incomplet sau documentele sunt intocmite gresit. Cel mai mic cost cu infiintarea PFA poate fi de 219 lei si cea mai mica durata de 3 zile lucratoare." --- vezi si alte informatii din sursa :http://www.finantare.ro/......esare.html

2 răspunsuri:
| Robert186 a răspuns:

Toate actele te-ar costa în jur de 2000-2500 de lei si sunt gata în maxim 1luna jumate

| AdrrianAvram a răspuns:

500 de lei. mergi la primarie si iti faci un pfa atat. titi cumperi legumele sau ce vrei sa vinzi si dai bataie happy