| meLysa_3063 a întrebat:

Daca ati putea sa va deschideti propria afacere, fara sa se puna problema banilor sau a legii, ce afacere ati vrea sa aveti? In ce domeniu?

5 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Reciclarea deseurilor.

| BigV a răspuns:

Sa fie o afacere in productie! Ceva care sa se vanda repede si de care oamenii sa aiba nevoie si pe care sa il imbunatatesc de la o perioada la alta! In nici un caz vreo librarie sau vreun anticariat( afaceri plicticoase si nu prea profitabile)! Daca vrei propria afacere, nu prea se pune problema banilor, este vorba despre mentalitatea ta, Napoleon avea o vorba" imposibil este un cuvant care se gaseste doar in dictionarul natangilor" poti face un imprumut de la prieteni, familie, poate chiar de la banca. A si inca ceva, daca vrei sa fii om de afaceri trebui sa incepi de tanar (inca din timpul facultatii). Probabil nu vei avea deodata bani pentru o afacere in productie, dar iti poti face ucenicia pe o afacere in servicii, comert etc.

A fi om de afaceri de obicei este sinonim cu a fi bogat, desigur dupa multa munca si dedicare afacerii tale! Daca nu ma insel cei mai bogatii oameni din lume sunt afaceristi!

Am ajuns la concluzia ca un bun om de afaceri trebuie sa aiba: vointa, dorinta de a reusi, dorinta de a promova mereu noul, pragmatism, putere si spirit de competitie.

| Minnie a răspuns:

Firma de consultanta in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca si Prevenire si Stingerea Incendiilor, adica sa am firma cu exact ce fac si acum, doar ca sunt angajata

| mami a răspuns:

Pompe funebre

| Lora a răspuns:

Un parc de distractie