| AlexDorinel a întrebat:

Daca Cîtu a făcut facultate in America și câștigă 3000 euro ca prim ministru, astea care fac facultate in Romania ce salarii ajung să câștige(in medie) TOT IN Romania?

7 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

România e de rahat.
Tu ști de ce România e o țară de proști? simplu îți poți da seama de lucru aceasta după cum sunt copii, tineretul.

Ăștia care au facultăți în România nu câștigă mare lucru, cam 1000€ maxim.

Cîtu fiind prim ministru al doilea om la putere în stat și-a făcut el singur salariul având sprijinul de la partidul pe care îl reprezintă.
Țara asta e plină te ticăloși și jeguri, o țară de rahat.

Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

Nu contează atât de mult unde faci facultatea

| cosmogirl a răspuns:

Nu conteaza unde faci facultatea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cosmogirl):

Sau DACA o faci. Zi-i lui chestii logice, ca tot din povesti nemuritoare viseaza...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

"Pai atunci de ce în guvern/parlament și în mai toate agențiile din tara intra numai oameni cu facultate (rareori cu mici exceptii)?" Spiru Haret si alte fabrici de diplome cum crezi ca fac muntii aia de bani? Iti zic eu - cu bugetarii care "au nevoie" de diploma de studii superioare ca sa ramina pe posturi. De exemplu soacra mea a facut ceva psihologie, absolut inutil, pe la vreo 45 de ani, ca sa poata sa fie in continuare BIBLIOTECARA LA O SCOALA GENERALA!
"Dar de cei 20000-30000 de tineri care fac facultatea în afara tarii?" Toata stima si respectul pentru aia, si acum vine intrebarea - citi 1000 dintre ei se intorc sa profeseze aici? Citi 950 dintre aia 1000 sunt beizadele care s-au dus in strainatate pe banii lu' tac'su si ma'sa, bugetari de lux sau abonati la banul public?
"Chiar e o problema ca stai și înveți când alții la vârsta aia fac cerculețe prin parcări și stau în chirie?"... dar inveti? CE INVETI?