| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Cum ar fi fost Romania daca Dan Diaconescu castiga alegerile parlamentare din 2012 si obtinea o majoritate parlamentara care il propulsa ca prim-ministru?
Cum ar fi fost Romania condusa de gurul de la OTV?
Ar fi fost numai circ si scandal sau ar fi facut ceva pozitiv si pentru Romania?
Daca stam sa ne gandim putin si DD a avut ceva popularitate in acei ani.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fi ajuns ca o tara subdezvoltata de prin Africa.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ne gândim puțin mai mult, popularitatea nu este sufucientă să conduci o țară. Și să nu uităm că președintele nu are putere să intervină în domeniul economic.

| LordCristobal explică (pentru sadrian46):

Era vorba de a fi prim-ministru, nu presedinte.Si premierul are putere politica mai mare decat presedintele.

| sadrian46 a răspuns (pentru LordCristobal):

Are putere politică, dar nu economică. O reformă economică nu se poate face în doar 4 ani.