| LoLoX a întrebat:

Daca doresc sa achitionez un produs(700lei) in rate fara dobanda la BRD (9 rate de 73/luna) as dori sa stiu cat trebuie sa rambursez minim?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

700:9=77,777 periodic. Adica mai bine zis 77, 78 lei pe luna.

| LoLoX explică (pentru Salontanul):

As dori sa stiu daca imi fac un card de credit pe net unde imi vine acasa prin posta sau la sediu brd?

| Salontanul a răspuns (pentru LoLoX):

Nu-ti vine prin posta. Poti sa faci doar actele pe net si apoi trebuie sa te prezinti la cea mai apropiata sucursala (agentie, punct de lucru) pentru a-l ridica.