| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești milionar în euro merită să mai trăiești în România?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti am mai zis odata.
daca milioanele alea le ai facut in Romania e clar ca nu pleci de aici ca altfel nu mai faci altele.

| LanguageMaster explică (pentru suntserios):

De ce nu mai poți face altele în afară?

| suntserios a răspuns (pentru LanguageMaster):

Milionarii romani unde ai impresia ca au facut bani?
Unde crezi ca au facut Tiriac si Becali bani daca nu investind in afaceri in Romania?

| Frank51 a răspuns:

Irelevant locul daca esti bogat. Care ar fi ideea?

| LanguageMaster explică (pentru Frank51):

Cum adică este irelevant?

| Frank51 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Te poti muta pe o insula, iti faci acolo un palat cu servitori, iti aduce cu yachtul provizii saptamanal, in viitor bogatii se pot muta pe marte. De ce ti se pare relevant locul? Am intrebat care e ideea intrebarii mai sus, nu mi-ai raspuns.

| johnnny123 a răspuns:

Sunt o gramada de milionari care traiesc bine-merci in Romania. Pentru multi dintre ei este mult mai simplu sa faca afaceri aici decat in alta parte. In plus, aici un milion de euro inseamna mult mai mult decat inseamna de exemplu in Elvetia. In Romania au tot ce le trebuie, taxe mici comparativ cu alte tari, plus libertate de miscare oricand au chef sa se miste.

Dar esti milionar in euro, sau de unde interesul asta pentru ce fac milionarii cu banii lor?

| Clorox a răspuns:

Daca esti milionar merita sa te duci unde te atrage, nu ar fi tara problema.

| Werrich a răspuns:

Sigur ca nu, toti milionarii in euro din Romania au plecat: Tiriac, Becali, Copos...

| Apokales a răspuns:

Depinde de suma laughing.

| SynapseNinja a răspuns:

Dacă ești milionar în euro, din punctul meu de vedere, merită să mai trăiești în țara asta doar în orașe mari gen București, Cluj, Iași sau Timișoara, dar de preferat în București. Ca milionar în euro ai facilități bune și aici și poți să o duci chiar bine. Însă, din păcate, facilitățile pe care le ai aici ca milionar în euro, în țările dezvoltate le ai cu bani mai puțini și la stadiul de angajat bine plătit. În străinătate, asigurarea medicală este în adevăratul sens al cuvântului (nu plătești medicamentația, doctorii își fac datoria mai bine și fără șpagă, mâncarea e mai ok... pe când în țară e total opus), șosele ok și etc etc. Dacă nu ești milionar în euro și rămâi la stadiul de angajat legal, îți recomand să fugi mâncând pământul.

| XxEddyXx31 a răspuns:

Clar ca nu. Daca as fi milionar in euro prima chestie pe care as face-o ar fi sa ma mut din tara asta de c*cat