| AlexandruX21 a întrebat:

Daca eu am un cont deschis la banca doar in lei, si vreau sa trimit bani in acel cont de pe payeer de exemplu dar valuta este dolari, va merge sa-i primesc sau nu sau trebuie sa imi deschid mai intai cont si in dolari ca sa ii pot primi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa primesti sau sa trimiti in orice valuta. Se face conversia automat.

| AlexandruX21 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, ai idee dupa cat timp pot incasa banii pe payer dupa un site? a trecut cam o saptamana de cand am trimis cererea si inca nimic.
Apropo: cand am urmat aceeasi procedura dar pe PayPal mi-a zis ca trebuie sa folosesc alt card si nu stiu de ce, ai idee?
cica cardul asta nu e bun si trebuie altul, ceva de genul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruX21):

La prima intrebare, nu am idee. La a doua, vezi si tu ce tipuri de card accepta. Au lista pe undeva pe site.

| AlexandruX21 explică (pentru anonim_4396):

Eu am visa si din cate stiu eu in mod norma trebuia sa il accepte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruX21):

Ai citit pe site sa vezi daca e acceptat?

| AlexandruX21 explică (pentru anonim_4396):

Eu mi-am trecut datele cardului si a zis ca nu merge si da il accepta era visa, nu stiu de ce imi cere sa trec altul, dar daca selectez iban si trec acolo datele contului iban sa ii trimita direct acolo merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruX21):

Daca au optiunea asta, da.

| AlexandruX21 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!