| anonim_4396 a întrebat:

Trebuiesc declarate veniturile pana in 600 lei din cripto sau bursa forex etc? Adica eu o sa am sub suma asta, deci nu o sa platesc impozit dar mai trebuie sa mai si depun declaratia?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profitul pana in 600 lei pe an nu se declara

2 răspunsuri:
| Feitan a răspuns:

Nu, pentru 600 lei nici nu se ridica anaful de pe scaun. Pentru sume de peste 10.000 euro, dar evident daca ajungi acolo iti faci SRL si pui tot ce iti cumperi pe firma pentru a plati mai putine taxe legal. (discuti cu viitorul contabil ce poti sa treci pe firma si ce nu ) de ex : poti sa treci o masina, o casa dar nu skinuri pe lol sau ultimul joc aparut laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Feitan):

Logic ca la nivelul ala imi fac srl, si stiu ca nu intereseaza pe nimeni suma asta dar zic legal, ce ar trebui sa fac