| anonim_4396 a întrebat:

Este 7,1% o dobanda buna pentru un depozit pe 12 luni?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca la Intensa SanPaolo Bank, in titluri de stat! Este dobanda cea mai mare si este sigura.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

Titluri de stat, ma faci sa rid. Adica le dai lichiditati nemernicilor astora care merg pe minus grav si nu fac nimic sa remedieze situatia cu adevarat, ba chiar isi si rezerva dreptul sa nu rascumpere titlurile alea vreodata.

| Salontanul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu exista. Titlurile de stat se rascumpara automat la scadenta. Citeste legea si apoi mai vorbim!
Mai citeste si aici: https://financer.com/ro/wiki/titluri-de-stat/

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce e in piața acum e bunicica, posibil să găsești și 7.5

| mihai69 a răspuns:

La o rată a inflamației de peste 9%, înseamnă că pierzi bani.