| fifi2elf a întrebat:

Dacă ți se pune proprire pe salariu pt o restanță veche de 8 ani, ești raportat la Biroul de credit?
În urma cu 2 sapt nu eram trecuta pe lista neagră a rău platnicilor dar acum am proprie pe salar prin executare judecătorească. Țin să menționez că creditul făcut în urma cu 8 ani a fost la un moment dat preluat de Kruk. Executorul, în schimb, mi-a spus la tel ca proprirea reprezintă suma restantă de la banca la care am făcut creditul.
Fundă.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca banca te-a raportat la data cand ai intrat in restanta.
Daca te-a raportat atunci figurezi acolo, daca nu te-a raportat nu figurezi.
Poti solicita o lamurire de la Biroul de Credit.

| fifi2elf explică (pentru Ioandelasal):

Dar executorul nu te raporteaza?
Oricum cred ca am fost raportata atunci cand am incetat sa platesc, in urma cu 8 ani. Dar nu mai figuram in lista la Biroul de Credit.
Pot fi raportata de 2 ori pentru aceeasi restanta la biroul de Credit?

| Ioandelasal a răspuns (pentru fifi2elf):

Daca nu mai figurezi inseamna ca n-ai mai fost raportata.

| fifi2elf explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos happy