| anonim_4396 a întrebat:

Daca in urma unei tranzactii imobiliare prin programul prima casa eu trebuie sa primesc suma de 20700 de euro echivalent in lei banca cat mai scade din bani daca vreau sa i scot in euro infara de cei 0, 5% care trebuie platiti pentru retragere?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta trebuie sa vezi la banca de la care scoti ce comisioane are pentru tranbzactii in euro

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Cei de la banca au zis ca nu percep comision daca i schimb dar nu stiu la ce curs imi vor schimba lei in euro.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Cursul e public, cauta pe site ul bancii