| giuliano1234 a întrebat:

Dacă mă duc la un aparat din acela si bag 10 e in contul meu de Paypal(NU am card)si apoi ma duc pe Netflix si selectez abonamentul de 10e, ar trebui să nu-mi mai ceară cardul? Si sa ma pot loga direct si sa plătesc direct cu banii adăugați de acel aparat? Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa bagi nimic in paypal!
Paypalul se alimenteaza singur, NUMAI direct, retrandandu-si singur bani din contul tau bancar, sau din Credit Card depinzand de ce ai legat tu de contul Paypal, si ce ti-au validat ei.
Paypalul NU are card si nu se alimenta de automate sau de pe alte carduri.
Inca ceva: ca sa-ti afci cont de paypal, trebuie sa ai 18 ani impliniti si sa ai cont bancar pe numele tau.

| giuliano1234 explică (pentru Violleta2022):

Din cate stiu tot tu i-ai răspuns cuiva că merge

| Violleta2022 a răspuns (pentru giuliano1234):

Eu nu am cum sa raspund asa ceva nimanui.
Am catvea conturi de Paypal, unul personal si alte cateva ale firmelor cu care lucrez, folossesc Paypalul de peste 10 ani de zile si stiu foarte bine care sunt conditiile lor si ce optiuni de incarcare si plati au.
Categoric au fost altii care au dat sfaturi proaste, fara sa aiba habar de Paypal.